تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

ساخت دستگاهي ايراني که با تحريک مغناطيسي مغز، وسواس را درمان مي‌کند  ايسنا/ پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکي گيلان دستگاهي را عرضه کردند که با اعمال تحريک مغناطيسي مغز، اقدام به درمان بيماري‌هايي همچون افسردگي و وسواس‌هاي مقاوم به درمان مي‌کند.

  طاهره نجفي  با بيان اين‌که اين تحقيقات با عنوان «تحريک يا بازداري از روي امواج مغز از طريق تمرکز مستقيم بر روي مغز» اجرايي شد، گفت: در اين پروژه تحقيقاتي دستگاهي طراحي شد که به نوعي به عنوان فيزيوتراپي مغز مطرح است.

  وي عملکرد اين دستگاه را بر اساس تحريک مغناطيسي ترانس کرانيال دانست و خاطرنشان کرد: تحريک مغناطيسي ترانس کرانيال نوعي درمان غير تهاجمي است که با استفاده از امواج مستقيم حداکثر دو ميلي آمپر از طريق جمجمه با تغيير پتانسيل نورون‌ها اعمال مي‌شود.

  وي اعمال تحريک الکتريکي در اين دستگاه را از طريق پروب‌ها دانست و ادامه داد: اين دستگاه با ايجاد و انتقال امواج با شدت پايين در 3 جفت پروب که بر روي جمجمه قرار گرفته است و با تمرکز امواج از طريق برنامه‌هاي از قبل تعريف شده بر روي چيپ پروب‌ها، بر نقاط مورد نظر مغز تحريک مغناظيسي ايجاد مي‌کند.

  نجفي با تاکيد بر اينکه اين دستگاه به منظور درمان برخي از بيماري‌هاي روان شناختي کاربرد دارد، يادآور شد: از اين دستگاه مي‌توان براي درمان بيماري‌هايي همچون اضطراب،‌ افسردگي، بيش فعالي کودکان و وسواس‌هاي مقاوم به درمان استفاده کرد.

  اين محقق اضافه کرد: اين دستگاه همچنين براي درمان بيماري‌هايي همچون آلزايمر قابل استفاده است و استفاده از آن منجر به بهبود علايم اين بيماري خواهد شد.

  وي از کاربردي شدن اين دستگاه در يکي از مراکز روان درماني خبر داد و اظهار کرد: از اين دستگاه براي درمان بيماري‌هايي همچون افسردگي و وسواس‌هاي مقاوم به درمان استفاده شده است.

  نجفي به اثرات درماني اين دستگاه اشاره کرد و افزود: بر اساس تست‌هاي صورت گرفته از اين دستگاه، اگر درمان بيماري با دارودرماني يک سال به طول مي‌انجامد،‌ با استفاده از اين دستگاه يک ماه زمان نياز دارد.
  اين محقق در عين حال خاطرنشان کرد: زمان درمان بيماري با استفاده از اين دستگاه به شرايط بيمار و سن وي بستگي دارد.

  این مطلب تا کنون 103 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 9 شهريور 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : درمان ,دستگاه ,استفاده ,تحريک ,طريق ,همچون ,درمان بيماري‌هايي ,تحريک مغناطيسي ,بيماري‌هايي همچون ,براي درمان ,وسواس‌هاي مقاوم ,درمان بيماري ,
  ساخت دستگاهي ايراني که با تحريک مغناطيسي مغز، وسواس را درمان مي‌کند

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 4 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149692
 • بازدید امروز :558321
 • بازدید داخلی :49862
 • کاربران حاضر :163
 • رباتهای جستجوگر:460
 • همه حاضرین :623

تگ های برتر